Europski socijalni fond Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.
Zaželi - Program zapošljavanja žena
Projekt: „Zapošljavanje žena iz ciljanih skupina u svrhu potpore i podrške starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju kroz programe zapošljavanja u lokalnoj zajednici na području Općine Čeminac“
Nositelj projekta: Općina Čeminac
Partneri na projektu:
- Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Osijek
- Centar za socijalnu skrb Beli Manastir
Ukupna vrijednost projekta: 5.483.078,78 kuna
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Osnovni cilj Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali je pridonijeti rastu zapošljavanja i jačanju socijalne kohezije u Hrvatskoj. Operativnim su programom razrađena ulaganja u četiri temeljna područja: zapošljavanje i tržište rada, socijalno uključivanje, obrazovanje i cjeloživotno učenje.
Diskriminacija žena na tržištu rada dio je opće diskriminacije žena, a u razvijenim je gospodarstvima sudjelovanje žena na tržištu rada u stalnom porastu. Zapošljavanjem pripadnica ciljane skupine, Općina Čeminac doprinosi porastu sudjelovanja žena na tržištu rada. S naglaskom na promicanje socijalne uključenosti i suzbijanja siromaštva, aktivnosti projekta „Zapošljavanje žena iz ciljanih skupina u svrhu potpore i podrške starijim osobama i osobama u nepovoljnom položaju kroz programe zapošljavanja u lokalnoj zajednici na području Općine Čeminac“ uključuje žene koje su u nepovoljnom položaju na tržištu rada (žene starije od 50 godina, žene s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, žene žrtve trgovanja ljudima, liječene ovisnice, žene žrtve obiteljskog nasilja, beskućnice i sl). Projektom je uključeno 40 pripadnica ciljane skupine s područja Općine Čeminac koje pružaju podršku za 160 krajnjih korisnika.
Projektne aktivnosti:
Zapošljavanje žena pripadnica ranjivih skupina u periodu do 24 mjeseca svojim radom i aktivnostima će poboljšati kvalitetu života krajnjim korisnicima, pružajući im primjerice pomoć u dostavi namirnica, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova krajnjih korisnika, pomoć pri oblačenju i svlačenju, briga o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl…), pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima. Svaka zaposlena žena pružat će potporu i podršku za najmanje četiri krajnja korisnika.
Tko su krajnji korisnici?
Krajnji korisnici su osobe starije životne dobi i osobe u nepovoljnom položaju kojima je potrebna pomoć u kućanstvu, između ostalog to mogu biti i osobe sa invaliditetom, osobe sa mentalnom retardacijom, kronični bolesnici te neovisno o starosnoj dobi, a ista usluga im nije već osigurana iz sredstava Državnog proračuna ili drugog javnog izvora i u čijoj identifikaciji sudjeluje Centar za socijalnu skrb.
Razdoblje provedbe projekta je 30 mjeseci: prosinac 2017. – lipanj 2020.
- kontakt mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
- kontakt za više informacija:
(031) 756 - 543
„Zajedno do fondova EU“
„Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Općine Čeminac“